SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 5464069
*
nr 546 4069
Coasters
1 par, pläter, England
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2008
kl 17:04:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 17:45:27
1
150 kr
7/10 17:47:22
1
250 kr
8/10 16:18:26
2
350 kr
13/10 08:20:03
3
550 kr
13/10 15:23:53
4
Vinnande bud
13/10 15:27:08
5
650 kr
13/10 15:29:53
5
750 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coasters
nr 546 4069
Coasters
1 par, pläter, England
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 17:45:27 | 1 | 150 kr |
7/10 17:47:22 | 1 | 250 kr |
8/10 16:18:26 | 2 | 350 kr |
13/10 08:20:03 | 3 | 550 kr |
13/10 15:23:53 | 4 | Vinnande bud |
13/10 15:27:08 | 5 | 650 kr |
13/10 15:29:53 | 5 | 750 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41